O nás

 

 

Nicméně problematika kávy nás zajímala čím dál víc. Spousta pořadů o kávě, hodiny strávené na afrických a středoamerických kávovníkových plantážích on-line, kurzy, školení a vzdělávání se bylo našim novým koníčkem. V době, kdy se uvolnil prostor na Hukvaldech a my jsme byli rozhodnuti začít, přišel lock-down a sen se rozplynul. Vlastně nerozplynul, jen se stáhl do ústraní, zřejmě jedna z dalších životních zkoušek. Asi nebyl ten správný čas začít právě tehdy. :-). Ale nedali jsme se, absolvovali jsme v Praze u uznávaného světového pražiče Roberta kurz "Pražení a degustace kávy" a byli rozhodnuti, že prostě začínáme.

 

Pražírna byl náš velký sen a moc jsme si přáli začít s vůní kávy víc, než jen u komerčního šálku doma. Koupili jsme si malou pražičku a začali jsme pražit, jak se říká „v obyváku“. Pro nás, pro kamarády a rodinu. Vytrvalost a trpělivost nakonec sklidily úspěch a protože káva chutnala a zájemců bylo víc a víc, byl čas se porozhlédnout po větší pražičce.

Když jsme nechtěli všechno hned a najednou, ale začínali jsme postupně, jako by všechno uzrálo. Řekli jsme si, že začneme doma, v naší malinké, ale útulné roubence, která už má za sebou taky dlouhý příběh a pořídili jsme si starší 5-ti kilovou pražičku. Samozřejmě musela projít repasem a kompletní opravou, ale výsledek stál za to a kávička je jako ze žurnálu. Přestavba prostoru, který byl dříve určen pro kola a sekačku, jeho kompletní rekonstrukce a zařízení provozovny byl úkol zřejmě nejtěžší. Nicméně i to se zdařilo a teď tu před Vámi stojíme a jsme rozhodnuti pražit tu skvělou pochutinu co nejlépe! :-) 

  Nicméně, pokud jste dočetli až sem, gratulujeme Vám! :-) Náš příběh znáte opravdu celý a dost už nostalgie a vzpomínek, chceme Vám touto cestou nabídnout naši upraženou kávu, kterou pražíme v kopřivnické místní části Mniší, v roubence pod Kazničovem, který se nachází kousek od hradu Hukvaldy. 

Našim heslem je “Když něco děláš s láskou, nemůže z toho být nic špatného."  A my opravdu s LÁSKOU PRAŽÍME a jsme rádi, když Vám káva zachutná a budete se k ní vracet. Kávu pijeme při různých rodinných oslavách, svatbách, o víkendech s rodinou a s přáteli, přes týden v práci. Je to rituál, který nás všechny stmeluje. 

Za Strakafé Vám moc děkujeme a přejeme Vám dobrou chuť u šálku voňavého Strakafe! :-)

 

Ondřej a Lucie